Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Podswietlenie wnętrza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Czy ktoś z szacownego grona może potwierdzić na 100 % jakie żarówki walcowe wchodzą do oświetlenia wnętrza OII do lampki z przodu, a jakie do lampki z tyłu (36 mm czy 42 mm) ? - przy minus 12 stopniach nie chce mi się do auta lecieć, a potrzebuję to wiedzieć w miarę szybko :wink:

    P.S. Ja kiedyś mierzyłem te w drzwiach - mają 36 mm - to tak, gdyby ktoś potrzebował :-)

    Komentarz


    • #27
      z przodu mierzyłem i na 100% jest 42, natomiast z tyłu ja wsadzałem tez 42 i spokojnie weszła bez żadnego kombinowania.

      Komentarz


      • #28
        czyzyk64, potwierdzam... z tyłu jest identyczna, jak z przodu 42 mm, natomiast w OI (prawdopodobnie) i golfach IV w tylnej lampce (lub lampkach) siedzą C10W 36 mm - stąd to zamieszanie.

        Mam inny problem - przy ustawieniu na automatyczne włączenie przy otwieraniu drzwi diody nie wygasają do końca (delikatnie, niemal niezauważalnie tlą się), chyba że wstawię choć jedną żarówkę tradycyjną - np. W5W albo z tyłu zostawię C10W - wtedy problem znika, tak samo jak przy ustawieniu na 0. Ten ściemniacz prawdopodobnie podtrzymuje niewielkie napięcie, aby zwykłe żarówki żyły dłużej. Póki co zostawiłem zwykła z tyłu i jest ok, gorzej że mam w zapasie diodową 42mm SMD.
        Mądry Polak po ©kodzie...

        Komentarz


        • #29
          Mam inny problem - przy ustawieniu na automatyczne włączenie przy otwieraniu drzwi diody nie wygasają do końca (delikatnie, niemal niezauważalnie tlą się), chyba że wstawię choć jedną żarówkę tradycyjną - np. W5W albo z tyłu zostawię C10W - wtedy problem znika, tak samo jak przy ustawieniu na 0. Ten ściemniacz prawdopodobnie podtrzymuje niewielkie napięcie, aby zwykłe żarówki żyły dłużej. Póki co zostawiłem zwykła z tyłu i jest ok, gorzej że mam w zapasie diodową 42mm SMD.
          Mhm - ciekawe - czyzyk64, Ty u siebie nie masz takiego problemu? (z tego co widzę, to też masz podświetlenie wnętrza na ledach)

          Komentarz


          • #30
            tak , pisałem już o tym stronę wczesniej, tez to było więc wróciłem na razie do org.
            poza tym próbowałem te W5W led zainstalować jako pozycje do przodu i po prostu nie palą , więc wróciła org. Poza tym oświetlenie tylnej tablicy jest na dwóch żarówkach walcowych 36 mm.( sprawdziłem)

            Komentarz


            • #31
              W OI jak dobrze przeczytałem na górze w lampce jest C10W 42mm? a w bagażniku C10W 32mm? pozdro
              Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

              Komentarz


              • #32
                Sprawdziłem miernikiem i jest podawane napięcie 7,6V, więc zwykła żarówka 12V nie emituje widocznego światła, natomiast diody z racji mniejszej energochłonności emitują niewielką ilość światła (foto). Po 10 minutach od zamknięcia drzwi lub włączenia alarmu odcinane jest napięcie w lampce podsufitowej, podczas jazdy niestety albo stety cały czas się lekko świecą. Jedyne rozwiązanie to przełączenie na pozycję 0, albo wstawienie w obwód jednej zwykłej żarówki 12V - ja wstawiłem C3W i problem nie występuje, ewentualnie można zostawić z tyłu C10W - przełącznik w pozycji "drzwi".
                Załączone pliki
                Mądry Polak po ©kodzie...

                Komentarz


                • #33
                  Moge Wam polecic sklep mam u siebie zamontowane w podsófitce i w podswietleniu tablicy rej juz dosc dlugo i nadal swieca wiec zywotnosc wnioskuje spora,oswietlenie wnetrza mam tylko na dwuch 5W5 i wystarcza mi calkowicie:

                  Link
                  CDS-AutoSpa

                  AXR TDI+
                  Perfect Service by DobryGrześWawa
                  ET-14,352

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Klauzero
                    natomiast w OI (prawdopodobnie) i golfach IV w tylnej lampce (lub lampkach) siedzą C10W 36 mm - stąd to zamieszanie
                    Otóż jeśli komuś to ułatwi życie to już po kupnie ledów okazało się że u mnie w O1 kombi Elegance w lampkach podświetlających tylną kanapę są żarówki W5W a nie C5W/C10W... no ale cóż - będę miał zapas...
                    Artur / RMG
                    Moja Octavka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=30164

                    Komentarz


                    • #35
                      RMG, no to wiadomo, że tam są W5W czyli te same co w postojówkach. C5W/C10W to są te rurkowe i pasują do lampki w podsufitce na "środek" oraz do bagażnika. Masz białe i jakies mocne? bo jeśli tak to ja chętnie wezmę sztuke do bagażnika
                      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                      Komentarz


                      • #36
                        lukasz3112, teraz to już wiem, ale jak widziałeś to nawet w tym poście pisali jeden za drugim że z tyłu są C10W/C5W rurkowe 36mm...
                        Owszem są białe i całkiem spoko świecą, brałem ze sklepu NATEA. Problem w tym że zostały mi same 36mm które pasują tylko do podświetlenia przednich drzwi... Na razie kolega je zarezerwował, ale jakby mu nie pasowały to dam znać (on nie ma Octavii więc może być inaczej). Jak dokończę zmiany oświetlenia to wrzucę fotki jak to wygląda
                        Artur / RMG
                        Moja Octavka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=30164

                        Komentarz


                        • #37
                          Link

                          ktos moze probowal z tymi bo sam mam ochote ??
                          Prowadzi NaviExpert Lifetime
                          Ostrzega Yanosik
                          Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                          Komentarz


                          • #38
                            Mam u siebie właśnie od tego allegrowicza. Ale włożyłem C10W 43mm. Na razie jest wszystko OK. Tymczasowo środek, zostają jeszcze do wymiany boczne W5W. C10W 36mm zastosowałem do podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

                            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                            Komentarz


                            • #39
                              Włożyłem wczoraj złe LED-y do lampek wewnętrznych i nie mam światła wcale, rozumiem, że błąd wywaliło w kompie i da się go wykasować VCDS-em?
                              Niestety zadziałały tylko 36 mm LEDy w drzwiach.

                              Komentarz


                              • #40
                                hotrain, moze źle włozyłes + - ?
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • #41
                                  piotrek_os, nie :lol: zmieniałem, po prostu nie nadają się pod CAN.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    hotrain odwracałeś LED-y? Chyba pamiętasz, że LED świeci w jedną stronę?

                                    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      gradek, wiem, wiem, nie jestem aż taki nieogarnięty, choć faktycznie mam dwie lewe ręce i się spociłem przy wyjmowaniu lampek :wink: Po zamontowaniu ponownie oryginalnych żarówek też nie świecą.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Może bezpiecznik ci padł. Niestety nie sprawdziłem tego przy zmianie na LED-y u siebie, czy szyna CAN sprawdza poprawność żarówki w kabinie.
                                        W sumie wg mnie to bezsens. Brak światła w kabinie nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Szyna CAN powinna sprawdzać oświetlenie zewnętrzne, a nie wewnętrzne.

                                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          No a jeśli już to który bezpiecznik za to odpowiada?

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            hotrain, bezpiecznik numer 15 odpowiada za "sterowanie sieci pokładowej - oświetlenie wnętrza" i jest 7,5A
                                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Mihau, dzięki!

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                hotrain, trafna diagnoza :?:

                                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  gradek, nie miałem motywacji i czasu :| tymczasem ciemno mi nie przeszkadza.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X